20-letnie doświadczenie w branży IT z największymi firmami na rynku. W celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług w skład naszego zespołu wchodzą najlepsi eksperci ze swoich branż: analitycy biznesowi, inżynierowie IT, księgowi, prawnicy. Nasza marka budowana jest na solidnych fundamentach ich wieloletniego doświadczenia w dziedzinach takich jak:

 • księgowość
 • konsultacje biznesowe
 • analityka danych
 • administracja baz danych (Oracle, MS/SQL)
 • administracja systemów operacyjnych
 • wsparcie HelpDesk

Zobacz film jak działamy:

Cechuje nas indywidualne podejście do projektów w oparciu o sprawdzone procedury i standardy.

ArchivoData to kompleksowa usługa, która pozwala na archiwizowanie i przechowywanie ważnych dla użytkownika danych w jednym miejscu na terytorium Polski, jednocześnie zapewniając do nich łatwy i bezpieczny dostęp.

Na całokształt usługi składa się szereg procesów organizacyjnych i informatycznych, których nadrzędnym priorytetem jest zapewnienie wygody oraz bezpieczeństwa użytkownikowi. Powierzone dane po przekazaniu trafiają na dedykowaną infrastrukturę IT, do której użytkownik ma bezpośredni dostęp. W przypadku kontroli urzędowych, postępowań sądowych czy audytów informacje te są na wyciągnięcie ręki.
Dane dostępne są dla użytkownika:

 • zdalnie
 • na wydrukach dostarczanych przez ArchivoData
 • przez e-mail
 • telefonicznie

Do tego dołączona jest także opcja wyszukiwania danych, dzięki której istnieje możliwość odnalezienia konkretnych informacji w aplikacjach, katalogach i bazach danych. Danych można szukać samodzielnie lub skorzystać z pomocy naszych analityków, księgowych i specjalistów finansowych. Zapewniamy cykliczne raporty dotyczące zarówno dostępności danych jak również ich stanu technicznego. Po zakończonym okresie przydatności możemy też dokonać certyfikowanego niszczenia starych nośników.
Przekazać można dowolne aplikacje, formaty plików, systemy i bazy danych, wśród nich:

 • systemy finansowo-księgowe
 • systemy raportowe
 • kompleksowe systemy ERP
 • systemy poczty i skrzynki e-mail
 • katalogi danych
 • dokumenty Word, skoroszyty Excel, pliki PDF

Nie jesteśmy bezimienną chmurą, do której wrzuca się dane. Jesteśmy bezpiecznym miejscem przechowywania Waszych danych i systemów. Zapraszamy do przeczytania artykułu „Bezpieczna przystań dla starszych wersji aplikacji – wywiad z założycielem ArchivoData„.

Co różni ArchivoData od zwyczajnej formy backup’u?

Tworzenie kopii zapasowych jest znaną metodą na przedłużenie żywotności danych. Istnieją jednak przypadki, w których dotarcie do nich jest w znacznym stopniu utrudnione bądź też niemożliwe. ArchivoData pozwala ominąć te ograniczenia i uzyskać do nich dostęp nawet w przypadkach gdy sprzęt i nośniki zawierające dane uległy uszkodzeniu, a ich naprawa jest nieopłacalna, odtworzenie danych jest niemożliwe ze względu na brak kompatybilnego sprzętu odczytowego, hasła i dostępy do danych i aplikacji zostały zapomniane, dzisiejszym specjalistom brakuje wiedzy na temat starych systemów, osoby odpowiedzialne za historyczne dane przestały się tym zajmować.

Co zyskujesz decydując się na ArchivoData?

Wybór tej usługi wiąże się z zyskaniem szeregu dodatkowych korzyści, które mają pozytywny wpływ na firmę. Przede wszystkim gwarantujemy wygodę. Zarchiwizowane dane nie tylko zwalniają przestrzeń w serwerowniach, ale także przechowywane są w jednym miejscu, przez co kontakt jest ograniczony wyłącznie do jednego punktu. ArchivoData to również oszczędność kosztów, uwolniony zostaje potencjał pracowników, którzy mogą pracować nad innymi projektami, a także spadają koszty energii i hostingu. Warto też pomyśleć o oszczędności czasu, czy też o przewadze wizerunkowej jaka płynie z korzystania z najnowszych na rynku rozwiązań.

Gwarantujemy, że Wasze dane będą zawsze dostępne

Bezpieczeństwo i wygoda

ArchivoData to gwarancja najwyższego standardu bezpieczeństwa. Nie musisz obawiać się już konsekwencji związanych ze niestosowaniem się do standardów GIODO i RODO. Zyskujesz również szybki dostęp do swoich danych i możliwość wyszukiwania ich nawet w niestandardowych strukturach. Serwerownia o najwyższych standardach bezpieczeństwa pozwala na zebranie wszystkich danych w jednym miejscu w Polsce.
Sprawdź jak dbamy o bezpieczeństwo danych
Sprawdź naszą politykę prywatności

Oszczędność kosztów i poprawa wizerunku

Po przeniesieniu systemów do nas koszty ich utrzymania i energii ulegają znaczącej redukcji. Odpowiedzialni za ich stan pracownicy mogą zostać oddelegowani do innych zadań, a szybki dostęp do informacji pozwala zaoszczędzić czas. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań z pewnością dobrze wpłynie na wizerunek Twojej firmy na tle konkurencji. Dodatkowo, usługa była projektowana była z uwzględnieniem ekologicznej równowagi, przez co korzystanie z niej ma pozytywny wpływ na środowisko.

Modele świadczenia usług ArchivoData

Plan A

Hosting
aplikacji

Samodzielne zarządzanie aplikacjami i systemem

Plan B

Zarządzanie aplikacjami

Nie musisz po swojej stronie posiadać kompetencji technologicznych

Plan C

Pełny zakres
"Data on request"

Nie musisz po swojej stronie posiadać kompetencji technologicznych i merytorycznych

Cloud

Optymalny model kosztowy

Koszt tylko wtedy, kiedy korzystasz z danych lub aplikacji.
Przechowywanie archiwum w 3 kopiach.
Cykliczna weryfikacja poprawności.

SLA - umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług
Zdalny dostęp szyfrowanym łączem do aplikacji
Odpowiedzialność Archivodata za działanie infrastruktury
Malejący model cenowy w czasie
Całkowite przejęcie kompetencji technologicznych przez ArchivoData
Odpowiedzialność ArchivoData za działanie aplikacji
Kompetencje merytoryczne - znajomość aplikacji po stronie ArchivoData
Dostarczanie danych i informacji na żądanie klienta pod rygorem SLA
Przeszukiwanie przez ArchivoData zbiorów danych niestandardowymi zapytaniami